news%2Fekonomika%2Fgrivnya-nezabarom-povinna-zm%D1%96tsnitisya-glava-nbu
930

Черновицкая

Подрубрики будут тут
 

Гривня незабаром повинна зміцнитися - глава НБУ

Національний банк України прогнозує зміцнення гривні незабаром. Глава НБУ Валерія Гонтарьова сказала, що національна валюта повинна зміцнитися, як тільки в країні настане мир і спокій. Розгортання конфлікту з Російською Федерацією і бойові дії на сході України провокують паніку на валютному ринку, через що гривня продовжує девальвувати. Багато учасників ринку впевнені, що восени курс долара підніметься до 15-20 грн. Тим не менше, дані очікування необґрунтовані і в НБУ запевняють, що такого не станеться.
«Про такі цифри ... ми їх навіть не обговорюємо. Наші очікування такі, що з гривнею не тільки нічого не повинно трапитися, але і повинні відбуватися якісь позитивні моменти. Дивитися з оптимізмом у майбутнє - це те, що нам треба. Для цього потрібен мир в країні, це я вам скажу точно», - зазначила Гонтарьова. І все ж, не дивлячись на недавню інтервенцію в розмірі 69 млн.дол., позитивних змін на міжбанку не спостерігається. Нацбанк вийшов на валютний ринок через 3 місяці «відмовчування» і показав ринку реальну вартість валюти на рівні 11,93 - 12,26 грн / дол. Регулятор фінансової системи країни також займається питанням інфляції. Ще більшого розриву уряд не хоче допустити, отже, коридор плавання валюти збільшуватися не буде.
Відповідно до проведених досліджень, НБУ заявляє, що валютний ринок знаходиться в стабільному стані. Чергове знецінення гривні було викликане недавніми політичними подіями в країні. 24 липня після провалу голосування у Верховній Раді за нові законодавчі зміни, валютний ринок «заворушився» і попит на іноземну валюту знову виріс. Однак 31 липня парламент на позачерговому засіданні прийняв таки нові постанови і відмовив прем'єр-міністру України у відставці. І все ж, гривня на міжбанку не зміцнилася. Протягом останнього тижня падіння національної валюти продовжилося. Не дивлячись на це, глава Банку впевнена, що незабаром гривня повинна зміцнитися на рівні 12 грн / дол.

Информационное Агентство RBN.cc

Теги: 
Теги: 
Теги: 
Теги: